Wielorazowe butelki - ekologiczna alternatywa dla napojów w w plastiku

Nie da się ukryć, że obecnie bardziej niż kiedykolwiek przykłada się uwagę do zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska czy też sposobów na poprawę stanu naszej planety. Wśród najtrudniejszych problemów, z którymi musimy się mierzyć na co dzień, należy wymienić m.in. generowanie ogromnej liczby śmieci przy jednocześnie słabym systemie recyklingu oraz segregacji. Z tego powodu coraz więcej marek podnosi dyskusję na temat zasadności korzystania z opakowań plastikowych, których zdecydowana większość i tak nie zostaje przetwarzana. Efektem tych działań jest rosnąca świadomość społeczna przejawiająca się np. w stopniowym odchodzeniu od napojów butelkowanych na rzecz praktycznych bidonów fruit infuser, butelek filtrujących, a także termicznych.

Zadbaj o środowisko z wielorazowymi butelkami od Pijsok.pl

Trudno mówić o znaczących zmianach, jeśli nie będą pojawiały się żadne nowe rozwiązania systemowe. Choć pojedyncze działania jednostek mają znaczenie, to dopiero prawne regulacje i przeobrażenia na poziomie państwowym mogą faktycznie zmniejszyć skalę danego problemu. Z braku oczekiwanych zmian systemowych ludzie działają samemu, wymyślając coraz to nowsze sposoby na redukcję plastiku. Obecnie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju butelki bądź bidony fruit infuser, które umożliwiają wygodne transportowanie napojów. Sprawdź oferowane przez nas bidony i butelki termiczne RAGS’Y, Retap, HIP, WELL czy MB ACTIVE.

Dlaczego warto zrezygnować z wody butelkowanej?

Choć w niektórych sytuacjach woda butelkowana jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, warto pamiętać o całym szeregu jej wad. Przede wszystkim plastik pod wpływem wysokiej temperatury np. ogrzania przez słońce, wydziela szkodliwe substancje, które uwalniają się do wody, a podczas picia trafiają do naszego organizmu. Ponadto to woda w butelkach jest zwyczajnie dość droga, o czym warto pamiętać, zwłaszcza mogąc zastąpić ją kranówką. Tak jak zostało to już wcześniej wspomniane, butelkowana woda to tysiące plastikowych odpadów zanieczyszczających środowisko naturalne każdego dnia oraz hektolitry zmarnowanej do produkcji opakowań wody. Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje, z pewnością zainteresuje Cię szeroki asortyment oferowanych przez nas wielorazowych butelek o różnych pojemnościach czy kształtach. Wybierz swój wymarzony model i ogranicz zużycie plastiku już dziś. Zapraszamy do zakupów!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.