Przystawka próżniowa G21 Vortex

Odpowiedni do produktów:

G21 Perfect Smoothie Vitality (kielich 2,5 litra) 

G21 SMART Smoothie Vitality (kielich 2,5 litra) 

 

Parametry techniczne:

Zasilanie bateryjne (4xAA; nie są dołączone)

Waga: 0,3 kg

Przystawka nie sprawdzi się do odsysania powietrza z gorących zup i płynów.

99,00 zł
Brutto
Ilość

Blender - multum kuchennych możliwości

 

Każdy, kto choć raz korzystał z blendera, wie, jaki potencjał w nim drzemie. Tak małe urządzenie, a tak wiele możliwości, bo to idealny pomocnik kuchenny, który praktycznie zrobi wszystko, co tylko zechcemy. Usprawnia przygotowanie posiłków, niezależnie czy miksujemy, czy rozdrabniamy. Doskonały, aby zmielić na proszek orzechy czy migdały, niezastąpiony podczas przygotowywania zup, kremów, smacznych past do kanapek i owocowych koktajli. To jednak nie wszystko, bo łatwo można zwiększyć jego możliwości za sprawą różnych dodatków - ostrzy do kruszenia lodu czy większych noży do rozdrabniania mięs, trzepaczki czy spieniacza do mleka. Innym, mniej znanym dodatkiem do blendera, jest prezentowana tu przystawka próżniowa G21 Vortex.

 

Co to takiego?

 

Głównym zadaniem przystawki próżniowej G21 Vortex jest odessanie tlenu z kielicha blendera. To niezwykle ważne, bo pozbycie się jego nadmiaru sprawi, że blendowane produkty dłużej zachowają zarówno świeżość, aromatyczny smak, jak i apetyczny, zdrowy oraz intensywny kolor. Przystawka skutecznie zatrzymuje proces utleniania, jaki zachodzi w kielichu, co hamuje proces starzenia się owoców i warzyw. 

 

Dlaczego to takie ważne?

 

Proces utleniania nie jest niczym dziwnym, bo to zjawisko regularnie zachodzi w przyrodzie. W przypadku pożywienia jednak - im dłużej trwa ten proces, tym gorzej dla posiłków, gdyż tracą one swoje najlepsze właściwości. Co gorsza, zawarte w owocach i warzywach witaminy (szczególnie C) bardzo szybko tracą swoją wartość, przez co nie dostarczają naszemu organizmowi odpowiedniej dawki mikroelementów. Ryzyko utraty cennych substancji nie występuje, gdy zaraz po zblendowaniu, spożywamy przygotowany koktajl. Często się jednak zdarza, że nie jest to możliwe, ale bez obawy, bo to właśnie zadanie dla przystawki próżniowej G21 Vortex, która chroni to, co najcenniejsze. 

 

Przystawka próżniowa G21 Vortex - jak działa?

 

Na początku wypompujmy powietrze z kielicha, co uniemożliwi malutkim pęcherzykom rozdzielania poszczególnych składników. Następnie nakładamy przystawką G21 Vortex na kielich i przyciskamy czerwony przycisk. I to wszystko, co musimy zrobić, bo już teraz proces zachodzi automatycznie, a nasza nasadka rozpoczyna pracę, usuwając powietrze z kielicha. Ile to trwa? Zależy od ilości produktów w blenderze - przeważnie od 20 do 120 sekund. Po odessaniu powietrza z kielicha sprzęt wyłączy się automatycznie.

Vortex 60081485
8 Przedmioty