Wolnowar próżniowy cyrkulator do Sous-vide G21 Akura 1000W

Parametry Sous vide G21 Akura:

       WiFi: tak

       pobór mocy: 1000 W

       napięcie: 220 - 240 V

       zakres temperatur: od 0 ° C do 90 ° C

       dokładność temperatury: ± 0,1 ° C

       maksymalna pojemność garnka: 20 l

       materiał: plastik, stal nierdzewna

       kolor: czarny

       wymiary (szer. x wys. x gł.): 75 x 390 x 120 mm

       waga: 1,6 kg

       wymiary opakowania (szer. X wys. X gł.): 110 x 445 x 130 mm

449,00 zł
Brutto
Ilość

Urządzenie do gotowania niskotemperaturowego Sous vide G21 Akura

Chcesz cieszyć się zdrowym, aromatycznym jedzeniem i doskonałym smakiem? Wykorzystuj w swojej kuchni cyrkulator Sous vide G21 Akura ze sterowaniem z aplikacji mobilnej za pośrednictwem WiFi. W apce znajdziesz mnóstwo przepisów, które wystarczy przesłać do urządzenia w formie instrukcji – kuchenka automatycznie ustawi czas oraz temperaturę gotowania.

Na czym polega gotowanie metodą sous-vide

Gotowanie próżniowe to powolne gotowanie w temperaturach niższych od temperatury wrzenia wody. Aby przygotowywane potrawy zachowały pełnię smaku, a także witaminy i składniki odżywcze (które zwykle tracimy w procesie obróbki w bardzo wysokich temperaturach), posiłki przed gotowaniem zawija się w specjalną folię.

Wolne gotowanie sous vide sprawia, że zmiany w przetworzonej żywności są minimalne przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie naturalnego smaku. Ponieważ surowiec przetwarzany jest w hermetycznych, szczelnych woreczkach, odparowująca i wrząca woda nie wypłukuje z potrawy aromatu, witamin czy wartości odżywczych. Wiąże się to również z małą utratą wagi – na przykład gotowany schab nie traci wody, dzięki czemu mięso jest soczyste i miękkie. Warto wspomnieć też o tym, że hermetyczne zamknięcie zapobiega przedostawaniu się tlenu do potrawy, a tym samym unikamy powstawania drobnoustrojów szkodliwych dla żywności.

W 1974 roku szef kuchni George Pralus odkrył, że pakowanie foie gras w plastikową torebkę pomaga zachować jej pierwotny wygląd, strukturę oraz wszystkie składniki odżywcze. W tym czasie pracował w restauracji Troisgros (Pierre i Michel Troisgros) w Roanne we Francji, do której od tamtej pory zaczęły napływać tłumy.

Gotowanie sous-vide zaczęło być coraz chętniej wykorzystywane przez francuskich szefów kuchni, a metoda próżniowa zyskała także uznanie w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Dziś – dzięki urządzeniu Sous vide G21 Akura – możesz odkryć potencjał gotowania próżniowego i delektować się doskonałymi potrawami serwowanymi w najlepszych lokalach na świecie!

Sous-vide G21 Akura

Zanurzeniowy cyrkulator G21 Akura do gotowania próżniowego to dopracowane w najdrobniejszych szczegółach urządzenie do codziennego, bezpiecznego użytkowania w każdej kuchni. Solidny korpus składa się z dwóch części: zanurzeniowej, ze stali nierdzewnej z wewnętrzną spiralą do gotowania oraz części górnej, z wytrzymałego tworzywa z elektroniką i wyświetlaczem dotykowym. Wystarczy przymocować G21 Akura do garnka do sous-vide za pomocą klipsa, by rozpocząć proces gotowania w niskiej temperaturze.

Wyświetlacz G21 Akura

Na wyświetlaczu dotykowym cyrkulatora sous-vide G21 Akura można zobaczyć wybraną temperaturę oraz czas pozostały do ​​zakończenia wybranego programu. Gotowaniem możesz sterować za pomocą kilku przycisków bądź za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfon.

Aplikacja G21 Smart Home z przepisami na G21 Akura

Aplikacja mobilna G21 Smart Home do sous-vide G21 Akura jest dostępna na smartfony z systemem operacyjnym Android i iOS. Apka oferująca mnóstwo przepisów jest łatwa w obsłudze – wystarczy wybrać recepturę, przygotować składniki, a następnie jednym kliknięciem rozpocząć gotowanie. Czas oraz temperaturę urządzenie ustawi automatycznie, zgodnie z danymi z aplikacji.

Sterowanie WiFi – zdalne gotowanie z sypialni lub ogrodu

Sprawdzona technika obróbki żywności i zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala przygotowywać posiłki bez wchodzenia do kuchni! Wykorzystując aplikację, możesz nawet podczas kąpieli w wannie lub leżąc na kanapie, uruchomić cyrkulator, który za Ciebie ugotuje mięso, rybę bądź warzywa.

Pakowanie próżniowe pozwala nawet na długo pozostawić jedzenie w hermetycznym woreczku, w garnku z wodą i przymocowanym cyrkulatorem Sous vide G21 Akura. Dzięki temu możliwe jest na przykład włożenie opakowania z łososiem do garnka rano, przed wyjściem do pracy i uruchomienie gotowania dopiero po kilku godzinach tak, aby po Twoim powrocie do domu obiad był już gotowy. W przerwie od zawodowych obowiązków lub jadąc tramwajem, możesz wybrać przepis w aplikacji, wysłać instrukcję do cyrkulatora, a po wejściu do mieszkania od razu postawić danie na stół.

Kuchenka próżniowa w gastronomii i domowej kuchni

Inteligentny cyrkulator G21 Akura można wykorzystywać zarówno do gotowania w domu, jak i do przygotowywania wykwintnych dań w restauracji. Urządzenie sterowane aplikacją mobilną pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo gotowanie obiadu możesz zacząć, kiedy fizycznie jesteś jeszcze w biurze lub na zakupach.

Gotowanie sous-vide to sprawdzony sposób restauracji serwujących soczyste steki, aromatyczne warzywa oraz ryby pełne smaku, witamin i składników odżywczych, które pozostają wewnątrz potrawy, a nie w wodzie wylewanej po gotowaniu.

Zalety Sous vide G21 Akura:

       minimalne przetworzenie żywności,

       maksymalnie zachowanie naturalnego smaku, aromatu i struktury,

       utrzymanie wody wewnątrz surowców – zachowanie prawie takiej samej wagi,

       minimalna degradacja składników odżywczych w procesie obróbki cieplnej,

       łatwość przygotowywania,

       dłuższy okres przydatności produktów spożywczych zapakowanych hermetycznie,

       możliwość zdalnego rozpoczęcia gotowania – nawet poza domem.

 Parametry techniczne Sous vide G21 Akura:

       WiFi: tak,

       pobór mocy: 1000 W,

       napięcie: 220 - 240 V,

       zakres temperatur: od 0 ° C do 90 ° C,

       dokładność temperatury: ± 0,1 ° C,

       maksymalna pojemność garnka: 20 l,

       materiał: plastik, stal nierdzewna,

       kolor: czarny,

       wymiary (szer. x wys. x gł.): 75 x 390 x 120 mm,

       waga: 1,6 kg,

       wymiary opakowania (szer. X wys. X gł.): 110 x 445 x 130 mm.

G21SV1000AK
30 Przedmioty